Nachádzate sa tu

Chémia - čistenie

Už viac ako 50 rokov hygienické systémy JohnsonDiversey chránia mlieko v celej dĺžke mliekarenského procesu. Tieto na seba nadväzujúce prvky ochrany tvoria reťazec, ktorý vedie od maloobchodnej predajne späť cez sekundárne spracovanie, surové mlieko až po mliekarenský statok. Náš komplexný prístup k hygiene mlieka od statku až po stôl spotrebiteľa významne prispieva ku kvalite a trvanlivosti vašich výrobkov. 

1. dezinfekcia dojacieho zariadenia

JD ACIDFARM je kyslý čistiaci a dezinfekčný prostriedok výhradne pre prvovýrobu mlieka. Veľmi dobre rozpúšťa anorganické usadeniny, organické usadeniny rozrušuje oxidatívne. Dezinfekčný prostriedok pôsobí baktericídne a sporocídne. Používa sa na čistenie obehom alebo postrekom. JD Acidfarm je dobre oplachovateľný a nepenivý.
     
JD CIPFARM je koncentrovaný alkalický čistiaci a dezinfekčný prostriedok výhradne pre poľnohospodársku prvovýrobu mlieka. Synergickým pôsobením jednotlivých zložiek sa dosiahnu vynikajúce čistiace účinky, najmä pri organických nečistotách ako sú tuky a bielkoviny. Obsahuje sekvestranty a je preto vhodný na použitie i v tvrdej vode. Dezinfekčný účinok je na báze aktívneho chlóru, pôsobí baktericídne, virucídne, sporocídne a fungicídne. Používa sa na čistenie obehom alebo postrekom. JD Cipfarm je dobre oplachovateľný a málo penivý.    
      
DOSYL SPEZIAL FLUSSIG je koncentrovaný alkalický čistiaci a dezinfekčný prostriedok určený pre sektor mlieka. Spoločným pôsobením alkality a aktívneho chlóru sa dosiahnu výborné čistiace účinky najmä pri organických usadeninách ako sú tuky a bielkoviny. Dezinfekčný účinok je založený na obsahu aktívneho chlóru. Dosyl Spezial Flussig je určený najmä na alkalické čistenie dojacích zariadení, mliečnych potrubí a chladiacich nádrží na mlieko, zmaselnovace a smotanove uzrievace. Používa sa na čistenie obehom alebo postrekom v kombinácii s Dosyl 3 plus. Dosyl Spezial Flussig je dobre oplachovateľný a nepenivý.     

DOSYL 3 PLUS je koncentrovaný kyslý čistiaci a dezinfekčný prostriedok určený na prvovýrobu mlieka. Veľmi dobre rozpúšťa anorganické usadeniny, organické usadeniny rozrušuje oxidatívne. Dezinfekčný účinok je založený na obsahu aktívneho kyslíka. Dosyl 3 plus je určený najmä na kyslé čistenie dojacích zariadení, mliečnych potrubí a chladiacich nádrží na mlieko. Používa sa na čistenie obehom alebo postrekom v kombinácii s Dosyl Special Fluesig. Dosyl 3 plus je dobre oplachovateľný a nepenivý.     
 
DIVOSAN FORTE je prostriedok na báze stabilizovanej kyseliny peroxyoctovej, vhodný predovšetkým na studenú dezinfekciu vo všetkých oblastiach potravinárského priemyslu, zvlášť v pivovarníctve, mliekárenstve a v nápojovom priemysle. Typickými príkladmi aplikácie sú studené CIP dezinfekcie tankov, odstrediviek, výmenníkov, plničov, sudov, potrubných systémov a špeciálnych výrobných zariadení, dezinfekcia vody v studenovodných sekciách umývačiek fliaš, ale aj dezinfekcia membránových zariadení na ultrafiltráciu a reverznú osmózu. Divosan forte je na membránové aplikácie akceptovaný radou popredných výrobcov membránových zariadení. Divosan forte pôsobí spolahlivo a rýchlo proti všetkým skupinám mikroorganizmov, vrátane sporulujúcich mikroorganizmov a vírusov. Vzhľadom na jeho dobrú účinnosť pri nízkych teplotách je možné dosahovať úspory energetických nákladov, rýchle pôsobenie potom umožňuje skrátiť dobu potrebnú na sanitáciu, a tým optimalizovať priebeh výrobného procesu. Divosan forte nepôsobí selektívne. Pri aplikácii nedochádza k adaptačným javom (vzniku rezistencie)

 

2. ošetrenie strukov po dojení

DEOSAN HARMONY POST Viskózny dezinfekčný prostriedok na báze jódu pripravený na okamžité použitie s prídavkom zvláčňujúceho prostriedku tvoriaceho na pokožke povlak. Odporúčame použitie spolu s výrobkom Deosan Harmony Pre, čím dosiahnete elimináciu čo najväčšieho množstva bak- térií a vynikajúci stav pokožky.

DEOSAN TEATCARE GEL LIQUID Overený nestekajúci produkt fungujúci ako bariéra na báze benzylalkoholu určený pre ošetrenie pokožky strukov po dojení a k prevencii mastitídy. Prostriedok obsahuje látky zmekčujúce pokožku, ktoré podporujú výborný stav a vláčnost pokožky.

DEOSAN TEATCARE PLUS Licencovaný produkt určený na okamžité použitie ako dezinfekčný prostriedok vemena na báze chlórhexidí- nu so širokospektrálnym antibakteriálnym účinkom. Výborný ochranný emulzný systém.

DEOSAN SUMMER TEATCARE PLUS Licencovaný produkt určený na okamžité použitie ako dezinfekčný prostriedok vemena na báze chlórhexidí- nu so širokospektrálnym antibakteriálnym účinkom. Výborný ochranný emulzný systém a repelent proti muchám.

DEOSAN MASTOCIDE Viskózny dezinfekčný prostriedok na báze chlórhexidínu určený na okamžité použitie s vysokým faktorom proti slneč- nému žiareniu. Tento nestekajúci prípra- vok s dlhodobým pôsobením obsahuje kyselinu mliečnu a alantoín, ktoré chrá- nia vemeno a napomáhajú jeho hojeniepo vplyve slnečného žiarenia a vetra v lete a po popraskaní pokožky v zimnom období. Ďalšou zložkou je eukalyptový olej.

DEOSAN LODEL GEL Viskózny nestekajúci dezinfekčný pro- striedok na báze jódu s vynikajúcimi vlast- nosťami na ochranu vemena.

DEOSAN UDDERCREAM Krém na báze chlórhexidínu s príjemnou vôňou Gaulté- rie. Aplikácia na pokožku je jednoduchá a prípravok je zostavený z farmakologických v Európe už osvedčených zložiek.

 

3. ošetrenie strukov pred dojením

DEOSAN HARMONY PRE Viskózny dezinfekčný prostriedok na báze jódu pripravený na okamžité použitie. Odporúčame použiť spolu s výrobkom Deosan Harmony Post, čím dosiahnete elimináciu čo najväč- šieho množstva baktérií a vynikajúci stav vemena.

DEOSAN TEATFOAM Duálny biocídny systém; dezinfekčný prostriedok na báze chlórhexidínu a Vantocilu s prídavkom glycerínu a eukalyptového oleja pre celkový výborný stav vemena.tídu.

DEOSAN COUNTDOW Jódový dezinfekčný prostriedok na vemeno so širo- kospektrálnym antibakteriálnym účinkom.

Na stiahnutie:
Diversey Karty bezpečnostných údajov
 

 
<--- späť k našej kompletnej ponuke